20 nejkrásnějších měst světa!

0
2652

Před pár měsíci server Buzzfeed.com sestavil svůj žebříček 20 nejkrásnějších měst na světě. Co myslíte, bude tam i nějaké to české město?

20. New York, USA

nejkrasnejsi-mesta-sveta1

I když se vám New York na první pohled nemusí líbit, nemůžete mu zapřít umělecký duch, hypnotizující světla a panorama, které byste jinde jen těžko hledali. Manhattan definoval směr, jakým by se moderní město mělo ubírat. Central park je zas úplně jiný svět, ve kterém zapomenete na rušný život za jeho hranicemi, a noční výlet na Empire State Building si budete pamatovat do konce života.

19. Funchal, Portugalsko

nejkrasnejsi-mesta-sveta2

Portugalské město na ostrově Madeira, Funchal, se rozléhá na vlnách kopců s jedním z nejkrásnějších pobřeží na světě. Jen si udělejte lanovkou výlet do městské části Monte ve výšce 1025 metrů nad mořem a celé město budete mít jako na dlani.

18. Singapur

nejkrasnejsi-mesta-sveta3

Městský stát Singapur váš nejspíše překvapí svou čistotou (nejspíše kvůli tvrdým trestům za nedodržování pořádku). Pokud zrovna nekoukáte do výloh luxusních obchodů na Orchard Road, můžete se těšit návštěvou botanické zahrady nebo ptačího parku Jurong. Anebo si prostě jen užívat ulice tohoto moderního města.

17. Washington D.C., USA

nejkrasnejsi-mesta-sveta4

Navržený tak, aby všechny ohromil. Hlavní město Spojených států amerických je plné neoklasicistních budov. Nejspíše nejčistší město Ameriky vám ale může nabídnout mnohem více – množství muzeí, krásných zahrad a veřejných prostranství. Například takový park West Potomac s japonskými třešněmi vypadá na jaře jako z pohádky.

16. Buenos Aires, Argentina

nejkrasnejsi-mesta-sveta5

Buenos Aires bylo hlavně na přelomu 19. a 20. století ekonomickým tahounem a to se projevuje zejména na architektuře celého města. Navštivte El Ateneo, nejkrásnější knihkupectví na světě, hřbitov Recoleta, čtvrť Palermo nebo náměstí s budovou Congreso de la Nación (Národní shromáždění). Budete přímo unešení nádherou této metropole.

15. Edinburgh, Skotsko

nejkrasnejsi-mesta-sveta6

Hlavní město Skotska je přímo ztělesněním této tvrdé a krásně země. Majestátní hrad, temné gotické pomníky, muzea a kostely. Pokud budete mít štěstí, můžete zde zastihnout i každoroční vojensko-historicko-kulturní přehlídku, jednu z největších svého druhu.

14. Vídeň, Rakousko

nejkrasnejsi-mesta-sveta7

Vídeň je jakousi třešničkou na kráse celého Rakouska. V domově Beethovena a Mozarta najdete spoustu muzeí, hudebních sálů a nádherných parků. Dokonce i protékající Dunaj sem zapadá jako každičká nota v symfoniích velkých mistrů.

13. Praha, Česká republika

nejkrasnejsi-mesta-sveta8

Je až k neuvěření, že i přes 1000 let si Praha stále zachovává svoji tvář a nádhernou architekturu. Když se díváte z Karlova mostu, pod kterým ledabyle protéká řeka Vltava, pochopíte, proč se Praze říká „město stověžaté“.

12. Stockholm, Švédsko

nejkrasnejsi-mesta-sveta9

Švédsko není jen IKEA, masové koule a ABBA! Může se také honosit nádherným hlavním městem. „Benátky severu“, jak se Stockholmu přezdívá, jsou plné vznešené skandinávské architektury. Například takový Stockholms Slott, sídlo švédské monarchie, vás zaručeně ohromí.

11. Vancouver, Kanada

nejkrasnejsi-mesta-sveta10

Vancouver, ležící na poloostrově Burrard, často vyhrává titul „nejvíce obyvatelné město světa“. Nádherné město s pozadím tvořeným pohořím North Shore má mnohem mírnější klima než většina Kanady, což znamená, že si přírodní krásy můžete užívat po většinu roku. Největší rekreační oblast města, Stanley Park, je více než 1000 akrů velký a čítající více než půl milionu stromů.

10. Petrohrad, Rusko

nejkrasnejsi-mesta-sveta11

Jedna z umělecký nejkrásnějších metropolí na světě, Petrohrad, je jednoduše nádherná. Muzeum Ermitáž se se svojí sbírkou může rovnat francouzskému Louvru, newyorkskému Metu i španělskému Pradu. A to není vše, navštívit můžete i katedrálu svatého Izáka, Petropavlovskou pevnost s katedrálou Petra a Pavla nebo úžasný Zimní palác.

9. San Francisco, USA

nejkrasnejsi-mesta-sveta12

Mnoho lidí se zamiluje právě do tohoto amerického klenotu. „Město u zálivu“ by nebylo tak ikonické, nebýt nádherného mostu Golden Gate Bridge nebo nechvalně proslulého Alcatrazu. Známé jsou i projížďky metrem v historických tramvají nebo blízké univerzitní město Berkeley.

8. Barcelona, Španělsko

nejkrasnejsi-mesta-sveta13

Hlavní město Katalánska je vlastně velkým plátnem Antoni Gaudího, architekta, který navrhl ikonické stavby Barcelony. Nejznámější je nejspíše chrám Sagrada Familia, ale nemůžeme opomenout ani Casa Vicens, Casa Milá nebo park Güell. A to si ještě připočtěte břeh Středozemního moře.

7. Hong Kong, Čína

nejkrasnejsi-mesta-sveta14

Hong Kong je kráska a zároveň i zvíře. Noční pohled přes zátoku Kowloon je až hypnotizující, jak si vaši pozornost snaží získat tisíce barevných světel vyzařujících z oken desítek obrovských mrakodrapů. Právě mrakodrapů má Hong Kong více než jakékoliv jiné město – skoro 300 se jich tyčí v této čínské metropoli.

6. Sydney, Austrálie

nejkrasnejsi-mesta-sveta15

Tvář moderní Austrálie – ikonický záliv, Opera House a Harbour Bridge. A to ani nepočítáme stovku různých pláží (Cronulla Beach, Bondi), parků (Hyde Park či Královské botanické zahrady) a celkové dechberoucí panorama.

5. Řím, Itálie

nejkrasnejsi-mesta-sveta16

„Věčné město“ v sobě ukrývá trochu unikátně celý stát, Vatikán, jenž je sídlem římsko-katolické církve. Možná i proto je Řím plný skvostné architektury, nechybí ani největší kostel na světě, Bazilika svatého Petra. A i přesto, že je Řím více jak 2000 let starý, zde naleznete nejstarší možné památky jako je Pantheon nebo Koloseum.

4. Paříž, Francie

nejkrasnejsi-mesta-sveta17

Ah, Paříž! Vyjmenovat všechny památky a zajímavá místa by vydalo na celý další seznam. Stačí jen vyslovit názvy jako Eiffelova věž, katedrála Notre-Dame, Bazilika Sacré-Coeur nebo Louvre a není nikoho, kdo by si nepředstavil romantickou noční Paříž ověnčenou luxusními značkami a šampaňským.

3. Istanbul, Turecko

nejkrasnejsi-mesta-sveta18

Jediné město stojící na dvou kontinentech. Střed byzantské říše. Brána Orientu. Istanbul má neskutečně bohatou historii, což dokazují dosud uchované paláce a mešity, a nádhernou exotickou atmosféru. A dokonce si kousek Istanbulu můžete odvézt i domů, stačí navštívit Velký bazar a vybrat si svůj suvenýr.

2. Rio de Janeiro, Brazílie

nejkrasnejsi-mesta-sveta19

Nekončící pláže, do nebe se tyčící hory, svěží tropické lesy a třpyt Atlantského oceánu, dělají z Ria bezesporu jedno z nejkrásněji umístěných měst na světě. Ikonická socha Krista Vykupitele na hoře Corcovado už jen podtrhuje specifickou atmosféru „Úžasného města“, jak se Riu přezdívá.

1. Kapské Město, JAR

nejkrasnejsi-mesta-sveta20

A město s ještě krásnější krajinou než má Rio, musí být Kapské Město. Nacházející se na severním konci Kapského poloostrova, pod Stolovou horou a se strmými srázy Devil’s Peak a Lion’s Head, v Kapském Městě najdete jak krásnou přírodu, tak i architektonické dědictví. Ať už se jedná o pláže lákající k surfování nebo památky kombinující francouzskou, nizozemskou a německou architekturu.

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah