17 míst ve Skotsku, kvůli kterým se sem jednou musíte podívat!

0
1260

Drsné počasí, jemná whisky, bohatá historie a hrady všude, kam se podíváte. Skotsko je rozhodně jednou z nejosobitějších zemí, kterou by byla škoda nenavštívit.

1. Edinburský hrad

Edinburgh Castle

Nemůžeme začít ničím jiným, než majestátní pevností v hlavním městě Skotska, Edingburským hradem. Vylezte na čedičovou skálu a podívejte se, jak krásný je Edinburgh pod vámi.

2. Kilt Rock

Kilt Rock

Kilt Rock jsou útesy na ostrově Skye,které si své jméno získaly kvůli jejich tvaru, jenž nápadně připomíná skotský kilt. Dosahují výšky až 60 metrů a výhled vám zpříjemní i úžasný vodopád Mealt.

3. Loch Portree

Hafen von Portree

A na ostrově Skye ještě zůstaneme. Přesuneme se však do hlavního města Portree a stejnojmenného jezera Loch Portree. Vyrazte sem na ryby nebo si jen sedněte do jedné z hospůdek a kochejte se výhledem s whisky v ruce.

4. Hrad Cawdor

Cawdor Castle

Cawdor v Nairnu je hrad z 14. století, na kterém byste však na první pohled jeho léta vůbec nepoznaly. V roce 1454 byl sice opevněn, ale jinak slouží už po 600 let jako rezidence rodiny Cawdorů.

5. St. Andrews Links

Putting

Pokud jste zapálení golfaři, zeleň hřiště St. Andrews Links vám určitě nemusíme představovat. Ovšem i ti, kteří tomuto sportu zrovna neholdují, jistě dokáží ocenit krásu “domova golfu”, jak se jednomu z nejstarších golfových hřišť často přezdívá.

6. Hotel Inverlochy

Inverlochy Castle Hotel -----

Sídlo z 19. století poblíž For Williamu se sice nazývá “Hrad Inverlochy”, ale jedná se o luxusní 5hvězdičkový hotel. Pokud byste tak chtěli přespat na opravdu romantickém místě, tady se o vás postarají přímo královsky.

7. Univerzita v Glasgow

Cloister, Glasgow University

University of Glasgow není jen jedna z nejlepší univerzit v Evropě, ale je navíc naprosto nádherná. Jen se podívejte na tu architekturu! Není náhoda, že se tu natáčely školní scény z Harryho Pottera.

8. Hrad Culzean

Culzean Castle

Hrad Culzean je společně s celým areálem opravdu skvostné místo. Samotný hrad je poměrně mladý, jeho výstavba začala až v 18. století, ale to mu na historické kráse nijak neubírá, ba naopak!

9. Johnstons of Elgin

Elgin

Pokud byste hledali kašmírové svetry a šály, Johnstons of Elgin má pro vás dveře vždy otevřené – a rádi vás svým ústředím v Elginu provedou.

10. Hrad Stirling

Stirling castle, Scotland, United Kingdom - Travel photography

Další z úžasných skotských hradů je Stirling, který najdete ve stejnojmenném historickém městě. Pokud jste navíc militantně založení, určitě vás potěší i muzeum vojenské historie Skotska, které v útrobách hradu najdete.

11. Melrose Abbey

Melrose Abbey

Při návštěvě Skotska určitě nesmíte minout pozůstatky kláštera Melrose Abbey. Ačkoliv opatství nikdy nebylo plně opraveno, historii zde pocítíte na každém kroku.

12. Muzeum umění a galerie Kelvingrove

Kelvingrove Art Gallery and Museum

Muzeum a galerie Kelvingrove v Glasgow je druhá nejnavštěvovanější atrakce ve Skotsku a svojí sbírkou se řadí mezi nejvýznamější v Evropě. Jestliže jste alespoň trochu umělecky založení, tohle si nenechte ujít.

13. Loch Ness

Loch Ness

Skotsko by nebylo Skotsko, kdybychom nezmínili Loch Ness. Nejspíše nejznámější jezero se stále nepolapenou bájnou příšerou. Podaří se vám jí zahlédnout?

14. Hrad Urquhart

Urquhart Castle, Loch Ness, Scotland

A přímo nad Loch Ness najdete také hrad Urquhart. Jeho pozůstatky by mohly vyprávět o všech těch nekončících bojích a bitvách mezi Skoty a Angličany, které tu zažily.

15. Neolitická osada Skara Brae

Skara Brae

Historie Skotska zasahuje mnohem dále než jen do středověku. Navštivte třeba osadu Skara Brae, která byla obydlena v období mezi lety 3100 – 2500 před naším letopočtem. Je také často nazývána “Britskými Pompejemi”.

16. Národní muzeum Skotska

National Museum of Scotland

A když už se budete blížit k návratu domů, určitě si ještě musíte projít historii i současný život Skotska v jeho národním muzeu. Navíc je vstupné zdarma, byla by tak škoda toho nevyužít.

17. Hrad Eilean Donan

Eilean Donan Castle at Night

Opravdu si myslíte, že bychom zapomněli na (podle nás) nejkrásnější hrad Skotska? Eilean Donan jsme si nechali jako to nejlepší na konec. Jestli vám stačí jeden důvod, proč Skotsko navštívit, tohle je právě on!

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah