10 lahodných receptů, jak si udělat tu nejlepší horkou čokoládu!

0
285

Ať už je venku mráz nebo jen chcete zlepšit náladu, nemůžeme vám poradit nic jiného než si udělat šálek lahodné horké čokolády. Třeba právě některou z těchto…

1. S mátou

recepty-horka-cokolada1

Klasickou horkou čokoládu z hrnku plnotučného mléka a půl hrnku kousků vaší oblíbené čokolády doplňte o lžičku mátového extraktu. Ten si můžete udělat sami doma louhováním mátových lístků ve vodce po dobu 3 až 4 týdnů.

2. S pomerančem

recepty-horka-cokolada2

Do hrnku mléka přidejte asi 60 gramů hořké čokolády, oslaďte pár lžičkami cukru (podle chuti) a nakonec posypte nastrouhanou pomerančovou kůrou. Nejdříve se ale ujistěte, že kůra nebyla chemicky ošetřená.

3. Veganská

recepty-horka-cokolada3

V hrnku mandlového mléka (nejlépe ještě s vanilkovou příchutí) nechte rozpustit půl nebo celou lžíci neslazeného kakaového prášku a nakonec doslaďte 2 lžičkami palmového cukru.

4. Aztécká

recepty-horka-cokolada4

Udělejte si horkou čokoládu z hrnku mléka a 140 gramy hořké čokolády a pořádně si ji okořeňte špetkou skořice a kajenského pepře.

5. S burákovým máslem

recepty-horka-cokolada5

Do polotučného nebo odtučněného mléka zamíchejte půl hrnku šlehačky a 110 gramů mléčné čokolády. Nakonec přidejte čtvrt hrnku burákového másla a pořádně promíchejte.

6. S kořením na dýňový koláč

recepty-horka-cokolada6

Do hrnku mléka přidejte lžičku neslazeného kakaa, půl lžičky koření na dýňový koláč (skořice, zázvor, muškátový oříšek, hřebíček) a lžičku javorového sirupu.

7. S Nutellou

recepty-horka-cokolada7

Do mléka zamíchejte 2 lžíče Nutelly a lžíci kakaa. Nakonec přidejte špetku soli, abyste ještě zvýraznili lahodnou chuť nápoje.

8. S karamelem

recepty-horka-cokolada8

Půl hrnku mléka smíchejte s čtvrt hrnkem šlehačky a 140 gramy mléčné čokolády. Nakonec přidejte 3 lžíce karamelové omáčky.

9. S levandulí

recepty-horka-cokolada9

Do hrnku mléka přidejte asi čtvrt lžičky levandulových lístků a květů, nechte na plotně povařit, přeceďte a nakonec v mléce rozpusťte kousky bílé čokolády.

10. Irská

recepty-horka-cokolada10

Půl hrnku kousků vaší oblíbené čokolády smíchejte s hrnkem mléka a ochuťte asi 60 ml lahodného irského likéru Bailey’s.

Na závěr si ještě čokoládu posypte marshmallowy, skořicí, karamelem nebo šlehačkou!

recepty-horka-cokolada11

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah