Tyto otázky dokáží správně zodpovědět jen lidé s IQ vyšším než 120. Jak jste na tom vy?

IQ, neboli inteligenční kvocient, je skóre, které je výstupem standardizovaných psychologických testů k vyčíslení inteligence člověka vzhledem k ostatní populaci.

0
11341

Milujete hlavolamy? Luštíte rádi hádanky? Libujete si v originálních rébusech? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, pak tady máme něco přesně pro vás!

Mozek je sval. Nezanedbávejte jeho trénink!

Říká se, že nejvyšší IQ měl Williama Jamese Sidise – muž, jehož jméno jste zřejmě nikdy neslyšeli – žil v letech 1898–1944 a jeho inteligenční kvocient se odhaduje na 250 až 300. Ovšem prokazatalně nejvyšší IQ, které je zaznamenáno v Guinessově knize rekordů má hodnotu 210 a jeho “držitelem” je Kim Ung-Yong (nar. 1963). 

Sidis se už v 11 letech stal nejmladším studentem Harvardu. A jen o rok později přednášel čtyřrozměrné matematické soustavy v Harvardském matematickém klubu. V 21 letech úspěšně ukončil studium práv. Kvůli svým politickým názorům ovšem vykonával jen podřadná zaměstnání. Za nejinteligentnější ženu je považována Judit Polgárová (nar. 1976) se svým IQ nejméně 170 se už v 15 letech stala šachovou velmistryní.

Ostatně z šachové branže můžeme znát i další vysoce nadprůměrně inteligentní osobnosti – například Garriho Kasparova, Borise Spasského nebo Anatolije Karpova

Na další straně najdete otázky, jejichž správné řešení zvládli pouze lidé s hodnotou IQ vyšší než 120

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah