10 dobrodružství, která by měl zažít každý třicátník (než bude pozdě)!

0
197

Dobře, tyto výpravy nejsou nijak věkově omezené, ale ve svých dvaceti si ještě zvykáte na dospělácký život (a nedostatek peněz) a jako čtyřicátník už se zase naplno věnujete rodině. Třicátá léta jsou pro cestování zkrátka nejlepší!

1. Zajeďte si do Afriky na safari.

dobrodruzstvi-pro-tricatniky1

Vyměňte na chvíli klimatizovanou kancelář za rozpálenou savanu v Keni, Tanzánii nebo Jižní Africe. Až budete sledovat pochod stáda slonů nebo lva odpočívajícího ve stínu stromu, uvědomíte si, že opravdu žijete.

2. Užijte si západ slunce nad Santorini.

ostrov-santorini22

Blankytné moře, modro-bílé uličky a perfektní počasí. Santorini je prostě ráj na zemi! To nejvíce poznáte, až si budete vychutnávat pohled na slunce pomalu zapadající za horizont. Doporučujeme mít po ruce partnera!

3. Okoštujte vína z moravských vinic.

A proč cestovat někam daleko, když je i u nás tak krásně? Zajeďte si třeba do Pálavy, vezměte místní sklípky útokem a okoštujte ta nejlepší moravská vína! A pokud nebudete zcela – ehm – indisponování, můžete vyrazit i na výlety po okolí.

4. Zakempujte si v Yosemitském národním parku

dobrodruzstvi-pro-tricatniky4

USA to nejsou jen megalopole a Hollywood. Amerika je také plná úchvatné přírody. Zabalte si s sebou stan, který jste viděli naposled na dětském táboře, a namiřte si to třeba do střední Kalifornie. Ráno se pak můžete probudit s takovým výhledem…

5. Projděte (skoro) celou Velkou čínskou zeď.

dobrodruzstvi-pro-tricatniky6

Čína je jedna z destinací, která vás doopravdy ohromí. A když už tu budete, není možné vynechat nejdelší stavbu světa. Část zdi v Mutianyu sice není nejblíž Pekingu, ale za to nebývá tolik osídlena turisty. Nebo to udělejte jako tento dobrodruh.

6. Roztočte to v Amsterdamu.

Památky? To nechte japonským zájezdům. Do Amsterdamu se nejezdí obdivovat kostely. Mnohem zajímavější jsou bary, kluby a coffee shopy. A po dobré bábovce si projděte světoznámou čtvrť červených luceren. Jen tak. Pro zajímavost. Samozřejmě.

7. Dejte se do kupy na Islandu.

dobrodruzstvi-pro-tricatniky5

Od té doby, co vám bylo dvacet, vám určitě přibyly nějaké bolesti a ačkoliv ještě nejste tak staří, rozhodně se tak cítíte. V takovém případě je jedinou volbou Modrá laguna na Islandu. Geotermální lázně s teplotou vody mezi 37 a 39 °C vám pořádně prohřejí kosti!

8. Plavte se po Středozemním moři.

dobrodruzstvi-pro-tricatniky7

Ve Středozemním moři jste se jistě už koupali, ale tohle je něco úplně jiného. Plavit se od přístavu k přístavu, poznávat rozdílná místa i lidi, každý den zažívat nová dobrodružství. O tomhle se pak po návratu zpátky vypráví samo!

9. Zahrajte si na archeologa v Jordánsku.

dobrodruzstvi-pro-tricatniky8

Někdo Každý někdy snil o tom, jaké by to bylo být archeologem na volné noze. Teď se váš sen může o něco více přiblížit realitě. Zamiřte do skalního města Petra a nasajte místní atmosféru plnou historie. Nezapomeňte si přibalit klobouk a bič!

10. Obdivujte polární záři v Norsku.

Polární záře je něco, co vás vždycky dostane, když ji zahlédnete na fotce na Facebooku, ale když ji vidíte naživo, nedá se to s tím vůbec srovnávat. Nejlépe ji můžete sledovat ze skandinávských zemí, třeba v Norsku. To si najednou uvědomíte, jak maličkou součástí vesmíru vlastně jsme…

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah