9 základních pravidel, kterými se řídí opravdu šťastní lidé!

0
89

Asi každý vám na otázku „Co si přejete nejvíce?“ odpoví stejně: „Chci být šťastný.“ A tato pravidla by k takovému stavu mohla minimálně přiblížit.

1. Udržujte s ostatními pevné vztahy

9-pravidel-stastnych-lidi1

Mezilidské vztahy jsou v našich životech nesmírně důležité. Podle studie z Harvardu byli nejšťastnější ti lidé, kteří si vážili rodinných a přátelských vztahů a po celý život je nepřestávali utužovat.

2. Važte si více času než peněz

9-pravidel-stastnych-lidi2

Ať už se nám to líbí nebo ne, bez financí se žije jen velmi těžko. Je však třeba mít neustále na paměti, že peníze se dají vždycky vydělat, ale čas – ten vám už nikdo nevrátí.

3. Spočítejte si své výdaje a buďte s nimi rozvážní

9-pravidel-stastnych-lidi3

S tím souvisí i další pravidlo: Mějte své výdaje vždy pod dohledem. Nejen že je velmi stresující nevědět, zdali dokážete zaplatit všechny účty, ale navíc můžete zjistit, že platíte za něco, co vlastně vůbec nepotřebujete.

4. Nepřestávejte obdivovat krásu okolo sebe

9-pravidel-stastnych-lidi4

Uvědomte si teplo slunečních paprsků, které na vás dopadají, přivoňte si ke květině, vychutnejte si tabulku čokolády. I když jste třeba v nelehké situaci, na chvíli se zastavte a zamyslete se nad tím, jaké máte štěstí, že žijete!

5. Snažte se být co nejvíce ve společnosti

9-pravidel-stastnych-lidi5

Člověk je tvor společenský, a tak není divu, že je pro nás kontakt s ostatními důležitý. A nemusí to být jen rodina a přátelé. Podle této studie se cítíme lépe, i když jsme v širším kolektivu, třeba spolužáků nebo kolegů v práci.

6. Dobře se starejte o ostatní

9-pravidel-stastnych-lidi6

Nemyslete jen na sebe a raději udělejte radost někomu jinému. Paradoxně vám to přinese daleko větší potěšení, než kdybyste se starali jen o svou osobu.

7. Investujte do zážitků namísto věcí

9-pravidel-stastnych-lidi7

Jak už jsme psali, zážitky daleko přebíjí všechen hmotný majetek. Až budete na smrtelné posteli, budete vzpomínat na to, jaký jste před 50 lety měli mobil nebo spíš jak jste se s kamarády vydali na cestu kolem světa?

8. Pravidelně se hýbejte

9-pravidel-stastnych-lidi8

Bylo už mnohokrát prokázáno, jak dobrá fyzická kondice pomáhá zlepšit zdraví a zahání stres a chmury. A nemusíte hned začít běhat nebo se potit v posilovně. Vyberte si takovou aktivitu, která vás bude bavit, a té se držte.

9. Naučte se žít v přítomnosti

9-pravidel-stastnych-lidi9

Jak často se vám stává, že ještě doma přemýšlíte nad tím, kdo vás naštval v práci nebo co budete muset udělat příští týden? Ovšem minulost a budoucnost jsou jen jakési iluze. Obě mají své místo a využití, ale nikdy nejsou důležitější než to, co se děje teď a tady.

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah