40 úžasných míst, která zůstávají ukryta před zraky většiny turistů!

0
963

Pařížská Eiffelovka, římské Koloseum, londýnský Big Ben – to jsou všechno známá místa vábící miliony turistů. Dnes vám však představíme místa, která možná nejsou tak profláklá, ale a o to víc jsou pak krásnější.

Hotel a restaurace Grotta Palazzese, Itálie

skryta-mista1

Grotta Palazzese je asi nejkrásnější místo v Itálii, kde se můžete najíst. Celý komplex je zasazený do okouzlující jeskyně v městečku Polignano a Mare s jedinečnou romantickou atmosférou.

Chichilianne, Rhône-Alpes, Francie

skryta-mista2

Majestátní Mont Aiguille, tyčící se do výšky 2085 metrů nad městem Chichilianne, vám poskytne naprosto dechberoucí pohled na předhůří francouzských Alp.

Tygří hnízdo (Taktsang), Bhútán

skryta-mista3

Tento klášter byl vystaven ve výšce 3120 metrů nad mořem poblíž města Paro. Účel Tygřího hnízda byla ochrana jeskyně, ve které Padmasambhava, tehdejší ikona buddhismu, meditoval po 3 roky, 3 měsíce, 3 týdny, 3 dny a 3 hodiny.

Dubrovník, Chorvatsko

skryta-mista4

Chorvatsko je Čechům dobře známo. Ovšem kromě profláklých pláží zde najdete i zajímavější místa, jako je třeba zachovalé středověké město Dubrovník s historicky a umělecky unikátními stavbami.

Albarracín, Aragon, Španělsko

skryta-mista5

Albarracín je překrásná středověká vesnička nacházející se pár hodin od Valencie. Za zmínku stojí především okouzlující úzké uličky vesnice a okolní hradby v nádherné skalnaté krajině.

Bagan, Myanmar (Barma)

skryta-mista6

Bagan je starověké město schované hluboko uvnitř Barmy (dnes se používá spíše oficiální název Myanmar). V době největší slávy krále Anawrahta zde bylo vystaveno téměř 5 tisíc pagod, polovina z nich byla dokonce pozlacená. I dnes jich zde najdete přes 2 tisíce a určitě stojí za návštěvu.

Berggasthaus Aescher, Švýcarsko

skryta-mista7

Pokud se někdy ocitnete ve Švýcarsku, měli byste se rozhodně ubytovat v tomto horském hotelu. Ten, mimo příjemný personál, nabízí naprosto úchvatný pohled na okolní krajinu a svěží horský vzduch.

Schody Haiku, Havaj

skryta-mista8

Též známé jako „Schody do nebe“. Haiku naleznete na havajském ostrově O’ahu. Tato stezka končí ve výšce 850 metrů, ve které budete mít celý ostrov jako na dlani.

Jezero Þingvallavatn, Island

skryta-mista9

Největší jezero na Islandu s rozlohou přes 80 kilometrů čtverečních a hloubkou až 114 metrů. Turisty z celého světa přitahuje především možnost potápět se v této propadlině mezi tektonickými deskami Severní Ameriky a Euroasie.

Chefchaouen, Maroko

skryta-mista10skryta-mista11

Město, ležící na severu Maroka, je známe především modrou barvou na fasádách domů. A pokud se vám modrá barva nelíbí, zkuste se zastavit v okolních pěstírnách konopí, kde si můžete koupit levný hašiš.

Ostrov lorda Howa, Austrálie

skryta-mista12

Nádherné místo téměř nedotčené civilizací. Na 12 kilometrovém ostrově totiž žije pouze 400 obyvatel. Pod hladinou zde pak můžete narazit na úchvatný korálový útes s nádhernými slapy z měkkých korálů a mnoha druhy ryb, které nenajdete jinde na světě.

Bishopův hrad, Colorado, USA

skryta-mista13

Bishopův hrad je zaručeně nejzvláštnější hrad na světě. Je to totiž dílo Jima Bishopa, který ho staví bez jakékoliv pomoci už přes 40 let. Každý rok položí vlastníma rukama až 1000 tun kamene a nic za to nechce – vstupné je dobrovolné.

Huacachina, Peruánská poušť

skryta-mista14

Huacachina je malinká vesnička se 100 obyvateli u nádherné oázy v jinak vyprahlé Peruánské poušti. Za pár kaček si tu dokonce můžete najmout buginu a vypůjčit snowboard (tedy spíše sandboard) a celý den sjíždět ty největší písečné duny.

Skalní most Basteibrücke, Německo

skryta-mista15

Tento skalní most se nachází na vyhlídkové plošině Bastei (česky Bašta) v malebné krajině Saského Švýcarska, které je hned vedle toho „našeho“. Na co tedy ještě čekáte? Máte to kousek!

Kappadokie, Turecko

skryta-mista16

Kappadokie, tedy „země krásných koní“, je pozoruhodná oblast v dnešním Turecku. Najdete zde krajinu připomínající povrch Měsíce, navíc s podzemními jeskyněmi a městy. Celý pohled na krásnou Kappadokii si pak můžete vychutnat i z horkovzdušného balónu.

Hallstatt, Rakousko

skryta-mista17

Malebná vesnička s 923 obyvateli je opravdu jedinečným místem. A pokud vás přestane bavit pohled na Halštatské jezero, můžete vyrazit do prehistorických jeskyň – Velké ledové a Dachsteinské mamutí.

Leptis Magna, Libye

skryta-mista18

Leptis Magna jsou ruiny kdysi majestátního města římského impéria. Ale jaké ruiny! Díky navátému písku z pouště zůstaly zakonzervovány a tím pádem se nachází ve velmi zachovalém stavu.

Hrad Segovia (Alcázar de Segovia), Španělsko

skryta-mista19

Pamatujete si logo z pohádkových filmů Walta Disneyho? Je sestavené ze siluety hradu z Disneyho Popelky. A ano, hádáte správně, právě hrad Segovia byl hlavní předlohou. Rozhodně jeden z nejkrásnějších hradů ve Španělsku a i na světě.

Alter do Chao, Brazílie

skryta-mista20

Alter do Chao je část města Santarém v Brazílii. Je často nazýváná jako Brazilský Karibik, převážné kvůli nádherné pláži se jménem Ostrov lásky. Nedaleko se také nachází obrovská laguna Lago Verde, kterou můžete jít na kánoi prozkoumat.

Hotel Le Moulin du Roc, Francie

skryta-mista21

Ve francouzském departementu Dordogne najdete starý mlýn překonstruovaný na kuriózní hotel. Daleko od civilizace na břehu líně tekoucí řeky si můžete užít zaslouženého klidu. Jako bonus si určitě pochutnáte, jejich restaurace je totiž hrdým nositelem michelinské hvězdy.

Paví sál v paláci Sammezzano, Itálie

skryta-mista22

V italském Toskánsku, asi 30 kilometrů od Florencie, je nádherný palác Sammezzano s bohatou historií. Ovšem beze sporu nejkrásnější prostory tvoří zdobené sály, z nichž jeden, ten nejbohatěji ozdobený, se nazývá Paví sál.

Ostrov Deception, Antarktida

skryta-mista23skryta-mista24

Tento kruhovitý ostrov s aktivní sopkou a mnoha gejzíry nabízí domov a ochranu před bouřemi pro celou kolonii tučňáků. V poslední době se na něj můžete vydat s pomocí vyhlídkových lodí.

Jeskyně Melissani, Kefalonie, Řecko

skryta-mista25

Podle řecké mytologie v této jeskyni žily nymfy, které sem lákaly muže z okolí. V současnosti má jeskyně propadlý strop, a tak můžete vidět, jak se sluneční paprsky odráží v neuvěřitelně modré vodě.

Méghálaj, Indie

skryta-mista26

Do indického státu Méghálaj (přeloženo jako „příbytek mraků“) se můžete vypravit za prorostlými pralesy, ve kterých se, díky častým srážkám, vytváří četné řeky. Nebojte se ale, že byste tu uvízli. Místní se totiž naučili vytvářet živé mosty z kořenů stromů, které bývají až 100 metrů dlouhé a udrží až 50 osob.

Craco, Itálie

skryta-mista27

O opuštěném městu Craco v italském Basilicatu se říká, že v něm straší. Také se v něm natáčelo Umučení Krista a Quantum of Solace. Pokud se, stejně jako filmaři, duchů nebojíte, můžete se zde pokochat pohledem na nádhernou rozlehlou krajinu.

Quinta da Regaleira, Portugalsko

skryta-mista28skryta-mista29

Ohromné sídlo v historickém centru portugalského Sintra je známe pro svou 27metrovou studnu, která pokračuje ve věž. Prý také plní přání.

Weißgerbergasse, Norimberk, Německo

skryta-mista30

Po válce byla velká část Norimberku zničena. Nicméně Weißgerbergasse, nádherná ulice, kterou lemují zachovalé budovy ze středověku, se úspěšně zrestaurovala a dochovala.

Procida, Itálie

skryta-mista31

Procida je překrásným středomořským ostrovem. Určitě navštivte nejvyšší bod ostrova, horu Terra Murata, ze které budete mít přehled nad celým městečkem.

Lofoty, Norsko

skryta-mista32

Souostroví Lofoty je tvořeno asi 80 ostrovy v severním Norsku. Kuriózní jsou především rybářské vesnice, nejhlouběji posazený korálový útes na světě a mořské vodní víry, jako třeba známý Malstróm.

Kokosový ostrov, Kostarika

skryta-mista33

Celý ostrov s okolním mořem je součástí Národního parku Kokosový ostrov a je přibližně 550 km od kostarického pobřeží. Nikdo tedy ostrov neobývá, jezdí se sem jen za potápěním, které je tu prý nejlepší na světě.

Skalní hrobky v Myře, Turecko

skryta-mista34

V Myře najdete desítky starověkých hrobek vytesaných do skály. Ty nejspíše patřili bohatým a významným občanům tehdejší Lýkie. Najdete tu i významné poutní místo, kde prý zemřel sv. Mikuláš.

Herrenchiemsee, Německo

skryta-mista35

Tento zámek leží na stejnojmenném ostrově na Chiemském jezeře. Zámek nechal vystavit bavorský král Ludvík II. po vzoru zámku Versailles. Bohužel po Ludvíkově smrti se na výstavbě zámku nepokračovalo, a tak je tu dodnes 50 nedodělaných místností. Ty ostatní však stojí za to!

Fás, Maroko

skryta-mista36

Město Fás je známe především pro svou medinu Fes El Bali, která je zapsaná na seznamu UNESCO, a pro své řemeslo, barvení kůže, které tu má nejstarší tradici.

Blagaj, Bosna a Hercegovina

skryta-mista37

Blagaj je malé městečko u pramenu řeky Buny. Není to ale ledajaký pramen, nýbrž nejsilnější pramen v Evropě s přítokem 40 tisíc litrů za minutu. Výhled na řeku je dechberoucí.

Český Krumlov, Česká republika

skryta-mista38

Našincům tohle město není třeba představovat, ale stejně ho nemůžeme opomenout. Český Krumlov je nádherné město s budovami až z 13. století, s kuriózním otáčivým hledištěm, hostující mnoho kulturních festivalů a slavností.

Chrám Spasitele na krvi, Petrohrad, Rusko

skryta-mista39

Asi nejbarevnější chrám na světě s typickými ruskými kopulemi. Jeho oficiální název je chrám Kristova vzkříšení a byl postaven jako památník zavraždění cara Alexandra II.

Ittoqqortoormiit, Grónsko

skryta-mista40

Dostat se do tohoto městečka je poměrně obtížně (nejen proto, že nevyslovíte jeho jméno), ale pokud se vám to povede, nebudete litovat. Čeká zde na vás nedotčená příroda se spoustou polárních medvědů, lišek, narvalů, mrožů a velryb.

Hora Svatého Petra (Ai Petri), Krym, Ukrajina

skryta-mista41

V současnosti raději nedoporučujeme návštěvu této hory. Ovšem jinak se jedná o nádhernou 1234 metrů vysokou horu na jižní části Krymu. Vrcholek je pak rozeklán do několika skalních věží. A ten pohled!

Marsaxlokk, Malta

skryta-mista42

Malebná rybářská vesnička, ve které můžete ochutnat ty nejdelikátnější jídla z ryb a mořských plodů.

Monument Valley, Utah, USA

skryta-mista43

Místo, které jakoby vypadlo z westernu, že? Také se zde většina westernových filmů natáčela. Obrovské písečné monumenty, tyčící se až do 300 metrů nad plošinou, jsou už jen třešničkou dodávající majestátnost této neuvěřitelně nádherné krajině.

 

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah