20 věcí, které jste po celý život čistili špatně!

0
1593

Čištění je jedna z aktivit, kterou moc lidí zrovna v lásce nemá. A právě pro ně tu máme pár tipů, jak si tuto činnost alespoň trochu zjednodušit či usnadnit. Snad se budou hodit!

1. Čištění obrazů… pečivem!

cisteni-jinak1

Malíře bude určitě zajímat tento tip – své obrazy si můžete jemně očistit pečivem. Nevíme sice, na jakém principu to funguje, ale prý funguje!

2. Mikrovlnka + ocet = jako nová!

cisteni-jinak2

Do nádoby nalijte ocet, mikrovlnku nastavte na 5 minut na nejvyšší výkon a voilá – budete ji mít jako novou!

3. Odstranění vodního kamene na sprše

cisteni-jinak3

Opět budete potřebovat ocet – ostatně, ocet budete potřebovat u většiny z těchto tipů. Zde ho stačí nalít do pytlíku a ten pak uvázat kolem sprchy. Po hodině ji stačí opláchnout vodou a po kameni nebude ani stopa!

4. Vinný kámen pro milovníky toastů

cisteni-jinak4

Jestliže je toastovač váš každodenní pomocník, měli byste si obstarat vinný kámen, neboli hydrogenvinan draselný. Ten vám pak s pomocí vody odstraní jakékoliv nečistoty.

5. Pryč se skvrnami na koberci!

cisteni-jinak5

Snad i vynálezce koberců měl problém s jejich čištěním. S tímhle trikem budou však skvrny minulostí! Nejdříve na skvrnu nalejte trochu octu a poté na ni ještě nasypte jedlou sodu. Obě látky nechte chvíli působit a pak je vydrhněte hadrem a pro jistotu ještě vysajte.

6. Otírání žaluzií? Hračka!

cisteni-jinak6

Prach na žaluziích, to je učiněné zlo. A jejích otírání ještě větší! Ovšem, pokud si vezmete na pomoc starou ponožku, budete to mít během chvilky. Jednoduché a efektivní!

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah