18 fotek, které vás donutí všeho nechat a hned skočit na letadlo do Číny!

0
112

Přijde nám, že je Čína jako turistická země pořád velmi podceňovaná. Každý si hned vybaví přeplněná města a továrny vyrábějící levné výrobky. Přitom je to krajina plná opravdových krás!

1. Skalní jeskyně na hoře Maijishan

Pokud se podíváte na horu Maijishan z jedné konkrétní strany, uvidíte něco opravdu úžasného. V hoře jsou totiž vytesány desítky skalních jeskyň, plné nástěnných maleb a budhistických soch.

2. Národní geologický park Zhangye Danxia

Zhangye Danxia, Gansu Province, China

Reliéf Zhangye Danxia by se dal lehce zařadit mezi jeden z divů světa. Široká škála barev a ostrých přechodů je výsledkem červeného pískovce a minerálů v kombinaci s 24 miliony let.

3. Vodopády Ban Gioc/Detian

Detian Falls, Karst hills of Daxin County, Guangxi, China

Na hranicích Číny a Vietnamu můžete pozorovat jedny z nejkrásnějších vodopádů. Vietnamci jim říkají Ban Gioc, Číňané zase Detian, ale oba národy si je střeží jako národní poklady.

4. Jezero “tisíce ostrovů” Qiandao

Qiandao (česky „Jezero tisíce ostrovů“) je lidmi vybudované jezero, postavené po dokončení vodní elektrárny v roce 1959. Jezero zaujímá rozlohu 573 km2 a najdete na něm 1078 ostrůvků.

5. Velká čínská zeď

Great Wall of China

Velkou čínskou zeď asi není třeba představovat. Kulturní dědictví Číny je sice celoročně hojně navštěvované, ale najdou se části, kam moc turistů nezavítá. Jen si dávejte pozor, ať nemáte namále jako tento cestovatel.

6. Řeka Jang-c’-ťiang

S délkou 6300 km je Jang-c’-ťiang nejdelší řekou eurasijského kontinentu a třetí nejdelší řekou na světě. A jak je dlouhá, tak je také krásná.

7. Rudá pláž v deltě Liao-che

19-fotek-cina4

Rudá pláž je přezdívka pro mokřady u delty řeky Liao-che. Po celé oblasti tu totiž roste červená mořská rostlina solnička (suaeda), a tak vše připomíná červeně zbarvenou pláž.

8. Hory Tianzi

Zhangjiajie_Panorama 02-10x8_600px 20110811

Tianzi jste jistě už někdy viděli. Možná na fotce nebo ve filmu Avatar, kam si je tvůrci filmu vypůjčili. Tianzi se rozprostírají na ploše 67 km2 a sahají do takové výšky, že jsou často oklopeny mlhou.

9. Vodopád Pearl Shoal

Pearl Shoal jste možná už viděli v našem seznamu nejkrásnějších vodopádů světa. A své místo na seznamu si rozhodně zasloužil. Na vrchu je široký přes 160 metrů a voda z něj padá z výšky 40 metrů.

10. Přírodní oblast Chuang-lung

Chuang-lung (v překladu Zlatý drak) je oblast zajímavá hned z několika důvodů. Žijí tu přísně chráněné druhy zvířat jako panda velká nebo langur čínský a najdete tu přírodní kalcitové bazénky, které přímo žadoní, abyste se do nich ponořili.

11. Vesnice Jang-šuo

Yulong River

Jang-šuo byla dříve malou vesničkou, dnes je poměrně hojně navštěvovanou destinací. To ji ale nic neubírá na kráse. Pořád se můžete projet po řece Li, vyjet si na kolech po místních kopečkách a pak sledovat rozlehlé rýžové terasy.

12. Město Šan-chaj-kuan

IMG_6940

Šan-chaj-kuan je východním počátkem Velké čínské zdi. Právě zde roku 1644 vznikl počátek nástupu dynastie Čching, kdy generál říše Ming zradil své pány a vpustil nepřátelská vojska do Číny.

13. Rýžové terasy Yuanyang

Yuanyang Rice Terraces

Nejkrásnější terasovitá pole rýže najdete v oblasti Yuanyang. Ať už si na rýži pochutnáte nebo ne, tenhle pohled prostě stojí za to!

14. Cesta na horu Tianmen

Hunan13-Zhangjiajie-Tianmen (55)

Stejně jako je 1518metová hora Tianmen krásná, tak je krásná i cesta na ní. Můžete se na ní nechat vyvézt lanovkou nebo se vydat po klikaté cestě, ze které se každému musí zatočit hlava.

15. Jezero Pěti květin v údolí Jiuzhaigou

Jiuzhaigou

V rezervaci Ťiou-čaj-kou najdete mi už zmíněný vodopád Pearl Shoal také přes 100 jezírek. Jedním z nich je jezero Pěti květin, které je tak průzračné, že lehce uvidíte i spadané kmeny stromů pod tyrkysovou hladinou.

16. Řepková pole v Luopingu

Oblast Luoping je známá hlavně pro svá řepková pole, která slouží jako ráj pro včely (Luoping je významným regionem pro produkci medu) i nadšené fotografy.

17. Wulongský kras, Chongqing

武隆

Pokud existuje kras, který by se mohl měřit s tím Českým a Moravským, je to určitě ten Wulongský. Najdete zde nejen spoustu jeskyň, ale taky stezky, na kterých si přijdete, že jste se vrátili o několik století do minulosti.

18. Kamenný les Š’-lin

views of stone forest, Shilin, Yunnan, CN, 2011-11-14 (164 of 156).jpg

Š’-lin se dá do češtiny přeložit jako kamenný les. A lepší pojmenování opravdu není. V této oblasti se totiž nachází nespočet mohutných vápencových věží, z nichž některé dosahují výšky až 30 metrů. Tenhle les jen tak nepokácíte!

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah