14 opravdu netradičních kombinací chutí, které se ale naprosto skvěle doplňují!

0
294

Na první pohled budete jen nevěřícně kroutit hlavou, ale až je jednou ochutnáte, pochopíte, že v jídle rozhodují jen a pouze chuťové pohárky!

1. Jahody s balsamicem

Balsamico si spíše spojíte s rajčaty a mozzarellou, ale stejně dobře dokáže posloužit pro marinování jahod a tím pádem k zvýraznění jejich chuti.

2. Olivový olej se zmrzlinou

14-netradicnich-kombinaci2

Chcete docílit krémovější zmrzliny? Tak k ní přidejte trošku oleje a pak ještě špetku soli. Lepší zmrzlinu jste ještě neměli!

3. Nutella na pizze Margherita

14-netradicnich-kombinaci3

Klasická pizza Margherita může nabrat naprosto odlišný rozměr chutí, pokud k ni přidáte Nutellu. Sice nevíme, koho to napadlo, ale děkujeme!

4. Káva s pomerančem

14-netradicnich-kombinaci4

Zkuste si do ranní kávy přidat trošku pomerančového džusu. Doporučujeme také nakonec ochutit skořicí!

5. Mango s chilli

Tohle prostě musíte ochutnat! Posypte mango trochou chilli a nakonec zalejte citronovou nebo limetkovou šťávou – mňamka!

6. Chilli omáčka Sriracha s vodním melounem

Ostrá chuť Srirachy, chilli omáčky, kterou můžete často vidět v asijských restaurací, se dokonale doplňuje se sladkým vodním melounem.

7. Whiskey s lákem z okurek

14-netradicnich-kombinaci6

Degustátoři mají nejspíše hlavu v dlaních, ale my si to nevymysleli. Jedná se o nápoj zvaný Pickleback, který je sice opravdu netradiční, ale rozhodně stojí za vyzkoušení!

8. Hořká čokoláda se sýrem s modrou plísní

14-netradicnich-kombinaci7

Pokud milujete kvalitní hořkou čokoládu a zároveň stejně kvalitní plísňový sýr, není co řešit!

9. Milkshake s hranolky

14-netradicnich-kombinaci8

Tuhle kombinaci jste už určitě viděli v některém americkém filmu. Právě tam je totiž milkshake s hranolky dnes už běžnou delikatesou.

10. Banán se sladkou chilli omáčkou

Sladká chilli omáčka se podává nejčastěji ke kuřeti. Zkuste ale pro jednou maso vyměnit za banán a objevíte zcela nový svět chutí.

11. Arašídové máslo s rychlokvaškami

14-netradicnich-kombinaci10

Udělejte si sendvič z arašídového másla a mezi plátky toustu přidejte ještě pár koleček rychlokvašek. Chutná to daleko lépe, než to zní!

12. Červené víno s kolou

14-netradicnich-kombinaci11

Sommeliéři se opět chytají za vlasy, ale takzvanou „houbu“ asi není třeba dlouze představovat. Víno s kolou můžete ochutnat už asi všude a vůbec to není špatné!

13. Kuře s ostružinami

14-netradicnich-kombinaci12

Pokud máte kuře na svém jídelníčku opravdu často a už vám tak nějak zevšednilo, zkuste ho zkombinovat s ostružinami. Naprosto si pochutnáte!

14. Čokoláda se slaninou

14-netradicnich-kombinaci13

Naše dvě nejoblíbenější suroviny – a perfektně fungují i spolu! Touhle kombinací si otevřete bránu mezi nebem a zemí! Hádáme, že takhle chutná ráj!

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah