13 jednoduchých tipů pro naaranžování květin jako od profíka!

0
1006

Taky máte vždycky jasnou představu, jak byste chtěli, aby kytice vypadala, ale nikdy se vám to nepodaří? Možná vám pomohu tyto tipy!

1. Izolepa vám lehce pomůže s rozložením květin v širokých vázách.

Aranžování květin do misek a váz s širokým hrdlem je na první pohled nemožný úkol. Když si však lepicí páskou předem uděláte přes hrdlo mřížku, do každé mezery můžete nastrkat pár květin a vytvořit tak bohatý pugét.

2. Podobně můžete využít i drátek, který vám navíc vázu ozdobí.

Pokud se vám použití izolepy nelíbí, můžete si místo ní udělat mřížku z drátku nebo čehokoliv jiného, co bude držet tvar.

3. Takovou mřížkou můžete nahradit i víčka od zavařovaček.

Zavařovačky jsou skvělými vázami. A když takovou mřížku přidáte do jejich víček, jsou ještě lepší!

4. Dalším pomocníkem, který udrží květiny na svém místě, je aranžovací hmota.

Víte, jaká je hlavní zbraň profesionálních aranžérů? Aranžovací hmota! Můžete jí vyplnit květináč nebo vložit na spodek vázy a květiny do ní zapíchnout. Navíc skvěle drží vodu.

5. Místo jedné vázy použijte rovnou dvě.

Do jedné vázy vložíte květiny a druhou můžete vyplnit jinou dekorací. Kombinace obou je pak dechberoucí!

6. Stonky elegantně skryjte dlouhými listy.

Na stonky nikdo rád nekouká. Pokud máte průhlednou vázu, zkuste její obvod vyplnit dlouhými listy, ať už živými (třeba kořenokvětky) nebo umělými.

7. Plovoucí květy vytvoříte použitím bublinkové fólie.

Vypadá to tak nádherně, když po vodě plují samotné květy, že? A docílíte toho jednoduše! Stačí květy prostrčit bublinkovou fólii, která je udrží nad hladinou.

8. Neomezujte se jen na tradiční vázy, použijte všechny nádoby, které máte po ruce.

Láhve od vína, skleničky, hrníčky, staré plechovky – fantazii se meze nekladou!

9. A co do vázy vložit celou květinu?

Pokud máte netypickou vázu nebo jen velkou nádobu na malou kytici, zkuste tenhle zajímavý způsob dekorace. Naspod nezapomeňte přidat pár kamenů, které budou květiny držet.

10. Skvěle vypadá také květináčová pyramida.

Květináčová pyramida je obrovský trend, zvlášť pokud jde o bylinkové zahrádky. Zkuste si vytvořit hned několik pater překrásných květin!

Podívejte se také na 3 krásné způsoby, jak naaranžovat růže:

Brooke z youtubového kanálu WhatsUpMoms vám ukáže, jak si pugét růží z obchodu přearanžovat do nádherných kytic!

11. Elegantní kytice v nízké nádobě

Nejdříve z růží odstraňte všechny listy a poté je zastřihněte, aby byly přibližně stejně dlouhé. Vezměte si 4 růže a gumičkou je svažte k sobě. Tím si vytvoříte střed kytice. Postupně přidávejte růže okolo a všechny stonky ještě jednou svažte gumičkami. Nakonec kytici zastřihněte, aby se vám vešla do vázy. Hotovo!

12. Romantické růže v zavařovací sklenici

Rozdělte si růže na třetiny. Dvě třetiny růží budou tvořit obvod. Ty zastřihněte tak, aby vyčnívaly přibližně 2 centimetry nad hrdlo, a pak je vložte do vázy. Zbylou třetinu růží, které budou ve středu kytice, zastřihněte o něco dále (asi o 2 až 3 centimetry) a naaranžujte doprostřed vázy. Nakonec můžete dvěma prsty opatrně rozevřít jednotlivé květy. Nádhera!

13. Moderní pugét v aranžovací hmotě

Připravte si aranžovací hmotu tak, aby vyplnila květináč (s trochou místa na vrchu). Z růží odstraňte všechny listy a zastřihněte je o trochu kratší, než je výška květináče. Poté je můžete zapíchnout do hmoty. Začněte od obvodu a zapichujte je lehce v úhlu. Nechte mezi nimi malé mezírky, které pak vyplníte tím, že květy růží opatrně rozevřete. Nakonec přidejte trochu vody, která se do hmoty nasaje. A je to!

Bonus: Co udělat pro to, aby vám květiny vydržely déle?

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah